BLOG BRANŻOWY
PAŹDZIERNIK w bioieko.pl
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
STYCZEŃ w bioieko.pl 0
STYCZEŃ w bioieko.pl

ESSENZ 

Misją firmy jest poszukiwanie i rozwijanie produkcji ekstraktów o najwyższych parametrach jakościowych wykorzystywanych jako produkty kosmetyczne i odżywcze. Produkty w 100% naturalne, które same w sobie stanowią źródło zdrowia i urody. W preparatach Essenz nie są stosowane żade substancji konserwujące.

Ekstrakcja dwutlenkiem węgla nie pozostawia rozpuszczalnika w uzyskanym produkcie. CO2 po rozprężeniu uwalnia się do atmosfery pozostawiając wypłukane składniki w niezmienionej postaci. Ekstrakty uzyskane tą metodą to najwyższej jakości preparaty dostępne na rynku. Zaletą ekstrakcji nadkrytycznym CO2 jest niewypłukiwanie metali ciężkich oraz pestycydów. W ekstraktach tych nie ma nawet śladowych ilości substancji szkodliwych. 

Ekstrakty pakowane są tylko w szklane butelki farmaceutyczne z ciemnego szkła. Substancje aktywne zawarte w preparatach są czułe na działanie temperatur i promieni słonecznych. Dwutlenek węgla jest naturalnym konserwantem. Terminy przydatności wynoszą min 2 lata po otwarciu butelki. Zamknięty ekstrakt przechowywany w niskiej temperaturze (lodówka) zachowuje swoje właściwości nawet przez 4 lata. Należy pamiętać aby po wyciągnięciu z lodówki pozostawić opakowanie na dłużej w temperaturze pokojowej tak aby esencja stała się z powrotem płynna.

Rozlewanie esencji do opakowań odbywa się w warunkach laboratoryjnych przy zachowaniu szczególnej ochrony przed mikroorganizmami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl